Πέμπτη 20 Αυγούστου 2009

Τα τελευταία νέα της Νίκης Πολυγύρου

Τον 18χρονο τερματοφύλακα Γιάννη Μητράκο πρόσθεσε η ΝΙΚΗ στο ρόστερ της.
Ο Μητράκος έμεινε ελεύθερος από τον Απόλλωνα Καλαμαριάς και επέλεξε την ομάδα του Πολύγυρου να συνεχίσει την καριέρα του.
Με την προσθήκη του Γιάννη Μητράκου, υπάρχουν τρεις τερματοφύλακες (Σαραφιανός, Παπαδόπουλος) και όλοι τους κάτω των 20 ετών!

Οι προπονήσεις της ΝΙΚΗΣ συνεχίζονται κανονικά.

Χτες, 19/8/09, η ομάδα υποδέχθηκε σε φιλικό παιχνίδι τη ΘΥΕΛΛΑ Κρήνης, ομάδα Α΄ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Χαλκιδικής.

Οι συνθέσεις των ομάδων:
ΝΙΚΗ: Σαραφιανός, Ελευθεριάδης, Ζυμαράς, Τερζόπουλος, Τσάκαλος, Κάρτας, Στόικος, Λιόλιος, Πάσιος, Σάρρης, Ζέρβας. Στο 2ο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Μητράκος, Τσιρακίδης, Δεληγεώργης, Ζούνης, Ανερούσης, Μηχαηλίδης, Θεοδωρίδης και Παντσουράκης.
ΘΥΕΛΛΑ: Πλιάτσιος Σ., Τσιτσίκας, Μανόλωφ, Μπαλαμπάνης Δ., Σωτηρίου, Μαυροβουνιώτης, Ζαχαριάδης, Μήλιος, Ασλανίδης, Ώστιν, Κανίδης. Επίσης αγωνίστηκαν οι: Μπαλαμπάνης Τ., Βιτλής, Χαρίσης, Βοζίκης, Τσελέπης, Πλιάτσιος Α., Βοζίκης Κ.
Το σκόρ διαμορφώθηκε σε 2-0 στο πρώτο ημίχρονο με γκολ των Ζέρβα στο 14΄ και Λιόλιου στο 28΄ και το παιχνίδι έληξε με σκορ 2-1 με πέναλτι του Πλιάτσιου Α. στο 91΄ .