Αποτελέσματα Δ' Κατηγορίας - 8η Αγωνιστική

Μέγας Αλέξανδρος Ν. Μυλότοπου - Ολυμπιακός Γαλατάδων 0-0
Αχιλλέας Τριανδρίας - Νίκη Πολυγύρου 3-2
 Κιλκισιακός - ΠΑΟ Κουφαλίων 2-0
Απόλλων Αρναίας -  ΠΑΟ Διοικητηρίου 0-0

Τρίτη 26 Οκτωβρίου 2010

Δεν τα κατάφερε ο ΑΟΠ

Δεν τα κατάφερε η Ανδρική ομάδα Μπάσκετ του ΑΟΠ να πετύχει την πρώτη της νίκη στην Γ' Εθνική κατηγορία και ηττήθηκε στο τέλος από την ομάδα του Ασβεστοχωρίου με σκορ 49-51. Παρότι ο ΑΟΠ είχε βρεθεί τις περισσότερες πολλές φορές μπροστά στο σκορ, δεν κατάφερε τελικά να πετύχει τη μεγάλη νίκη.

Πολύγυρος - Ασβεστοχώρι 49-51

Τα δεκάλεπτα: 14-15, 32-24, 41-38, 49-51.
ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Μπούμπας): Τσιάρας 5 (1), Λάζογλου 4, Τσιούντος 16 (1), Παπασαραφιανός 2, Κουγιώνης 13, Παπαγεωργίου 5, Σομπατζής 4, Αρβανίτης, Στιβαχτάρης, Χαλκιόπουλος.
ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙ (Θωμαΐδης): Σαραφίδης 2, Βασταρούχας 2, Βορνίτης, Καλούτσικος 2, Δανάκης 2, Τριφτανίδης 8 (1), Αρβανιτάκης 19 (4), Λέντης, Βογιατζής 1, Ευθυμιάδης 15 (4), Τάνης.

Κυριακή 24 Οκτωβρίου 2010

Με το διπλό απέδρασε η Αρναία από τον Πολύγυρο (1-2)

Με γκολ στις καθυστερήσεις και κόντρα στην ροή του αγώνα η Αρναία έκλεψε την μπουκιά από το στόμα της Νίκης Πολυγύρου, αφήνοντάς την για ακόμα μία αγωνιστική χωρίς νίκη. Στο πρώτο ημίχρονο έγινε ένα δυνατό παιχνίδι με τους γηπεδούχουν να χάνουν δυο τρεις καλές ευκαιρίες με την έναρξη του αγώνα.
Το γκολ ήρθε μετά από λανθασμένη επιστροφή παικτών της Αρναίας στον τερματοφύλακά τους (αυτογκολ) στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν και ισοφάρισαν γρήγορα εκμεταλευόμενοι λάθος της άμυνας της Νίκης.
Το υπόλοιπο ημίχρονο κύλισε με υπεροχή των γηπεδούχων που όμως δεν κατάφεραν να σημειώσουν κάποιο γκολ.
Στις καθυστερήσεις του αγώνα διαμορφώθηκε το τελικό 1-2 στην αντεπίθεση.

- Οδυσσέας Κορδελιού - ΠΑΟΝΕ 2-0

- Μουδανιά -  Καμπανιακός 1-2
- Απόλλων Καλαμαριάς -  Θερμαϊκός Θέρμης 3-1
- Δόξα Χέρσου Μέγας - Αλέξανδρος Ν. Μυλότοπου 2-0
- Εθνικός Σοχού  - Αχιλλέας Τριανδρίας 5-0
- Ολυμπιακός Γαλατάδων -  Κιλκισιακός 0-1
- Νίκη Πολυγύρου - Απόλλων Αρναίας 1-2